Projektowanie Stron Aplikacje na zamówienie

strony na zamówienie


Serwer

Jest to komputer udostępniający zasoby sieciowe. W założeniu ma pracować cały czas, z jak najmniejszymi przerwami. Umożliwia to dostęp do jego zasobów przez całą dobę.

Serwery są przystosowane do nieprzerwanej pracy pod dużym obciążeniem. Zazwyczaj posiadają zdublowane podzespoły elektroniczne (2 procesory, 2 zasilacze, wiele dysków twardych), dlatego też koszt serwera jest kilkukrotnie większy od przeciętnego komputera stacjonarnego.

Serwer jest podpięty do stałego łącza internetowego z gwarantowaną przepustowością. Najczęściej jest to łącze symetryczne lub asymetryczne na korzyść uploadu.

Firmy udostępniające całe serwery lub cześć z ich zasobów często ustawiają je w grupach w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach - serwerowniach - ułatwiających wentylację, chłodzenie, monitoring i fizyczną ochronę maszyn.
Nie bez znaczenie jest także zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej - większość serwerowni wyposażona jest w zapasowe generatory prądu podtrzymujące zasilanie podczas ew. awarii.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.